  • MXLSMCG45CA
MXLSMCG45CA
advertisement
Manufacturer No:
MXLSMCG45CA
HK JDW NO:
523-MXLSMCG45CA
Package:
DO-215AB, SMC Gull Wing
Datasheet:
MXLSMCG45CA
Step5Bar-code shipping tag
MXLSMCG45CA
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Voltage - Breakdown (Min)
    50V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Max Reverse Leakage Current
    1μA
  • Clamping Voltage
    72.7V
  • Peak Pulse Current
    20.6A
  • Reverse Standoff Voltage
    45V
  • Peak Pulse Power
    1.5kW
  • Direction
    Bidirectional
  • Test Current
    1mA
  • Bidirectional Channels
    1
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Package / Case
    DO-215AB, SMC Gull Wing
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ