  • MXLSMCG48CAE3
MXLSMCG48CAE3
advertisement
Manufacturer No:
MXLSMCG48CAE3
HK JDW NO:
523-MXLSMCG48CAE3
Package:
DO-215AB, SMC Gull Wing
Datasheet:
MXLSMCG48CAE3
Step5Bar-code shipping tag
MXLSMCG48CAE3
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    DO-215AB, SMC Gull Wing
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
    DUAL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Voltage - Breakdown (Min)
    53.3V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Max Reverse Leakage Current
    1μA
  • Clamping Voltage
    77.4V
  • Peak Pulse Current
    19.4A
  • Reverse Standoff Voltage
    48V
  • Peak Pulse Power
    1.5kW
  • Direction
    Bidirectional
  • Test Current
    1mA