  • MXLSMLJ120CA
MXLSMLJ120CA
advertisement
Manufacturer No:
MXLSMLJ120CA
HK JDW NO:
523-MXLSMLJ120CA
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
MXLSMLJ120CA
Step5Bar-code shipping tag
MXLSMLJ120CA
  • Mount
  • Package / Case
    DO-214AB, SMC
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
    DUAL
  • Terminal Form
    J BEND
  • Number of Elements
    1
  • Element Configuration
  • Voltage - Breakdown (Min)
    133V
  • Power - Peak Pulse
    3000W 3kW
  • Max Reverse Leakage Current
    2μA
  • Clamping Voltage
    193V
  • Peak Pulse Current
    15.6A
  • Reverse Standoff Voltage
    120V
  • Peak Pulse Power
    3kW
  • Direction
    Bidirectional
  • Test Current
    1mA
  • Bidirectional Channels
    1
  • Non-rep Peak Rev Power Dis-Max
    3000W