  • MXO45HS-3C-25M0000
MXO45HS-3C-25M0000
advertisement
Manufacturer No:
MXO45HS-3C-25M0000
Manufacturer:
CTS Corporation
HK JDW NO:
221-MXO45HS-3C-25M0000
Package:
DIP
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 2578
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MXO45HS-3C-25M0000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    DIP
  • Number of Pins
    4
  • Termination
    Radial
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper - with Nickel barrier
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Additional Feature
    ENABLE/DISABLE FUNCTION; ANTISTATIC BAG; TRAY
  • Supply Voltage
    5V
  • Depth
    13.2mm
  • Frequency
    25MHz
  • Frequency Stability
    50 ppm
  • Operating Frequency
    25MHz
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Rise Time-Max
    10ns
  • Fall Time-Max
    10ns
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    4.5V
  • Oscillator Type
    HCMOS/TTL
  • Load Capacitance
    50pF
  • Max Supply Current
    50mA
  • Height
    5.5118mm
  • Length
    13.2mm
  • Width
    13.208mm