  • MXP5KE26A
MXP5KE26A
advertisement
Manufacturer No:
MXP5KE26A
HK JDW NO:
523-MXP5KE26A
Datasheet:
MXP5KE26A
Step5Bar-code shipping tag
MXP5KE26A
  • Voltage - Breakdown (Min)
    28.9V
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    11.9A
  • Clamping Voltage
    42.1V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    26V
  • Peak Pulse Current
    11.9A
  • Reverse Standoff Voltage
    26V
  • Peak Pulse Power
    500W
  • Unidirectional Channels
    1
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ