  • MXRT100KP180CA
MXRT100KP180CA
advertisement
Manufacturer No:
MXRT100KP180CA
HK JDW NO:
523-MXRT100KP180CA
Step5Bar-code shipping tag
MXRT100KP180CA
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Military, MIL-PRF-19500
  • Published
    1997
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Voltage - Breakdown (Min)
    200V
  • Power - Peak Pulse
    100000W 100kW
  • Max Reverse Leakage Current
    10μA
  • Clamping Voltage
    354V
  • Peak Pulse Current
    283A
  • Reverse Standoff Voltage
    180V
  • Peak Pulse Power
    100kW
  • Test Current
    5mA