  • MXSMBJ160CAE3
MXSMBJ160CAE3
advertisement
Manufacturer No:
MXSMBJ160CAE3
HK JDW NO:
523-MXSMBJ160CAE3
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
MXSMBJ160CAE3
Step5Bar-code shipping tag
MXSMBJ160CAE3
  • Voltage - Breakdown (Min)
    178V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Max Reverse Leakage Current
    1μA
  • Clamping Voltage
    259V
  • Peak Pulse Current
    2.3A
  • Reverse Standoff Voltage
    160V
  • Peak Pulse Power
    600W
  • Direction
    Bidirectional
  • Test Current
    1mA
  • Breakdown Voltage
    187.5V
  • Bidirectional Channels
    1
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    DO-214AA, SMB
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ