  • MXSMBJ33CA
MXSMBJ33CA
advertisement
Manufacturer No:
MXSMBJ33CA
HK JDW NO:
523-MXSMBJ33CA
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
MXSMBJ33CA
Step5Bar-code shipping tag
MXSMBJ33CA
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Package / Case
    DO-214AA, SMB
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
    Military, MIL-PRF-19500
  • Published
    1997
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Applications
    General Purpose
  • Additional Feature
    HIGH RELIABILITY
  • Subcategory
    Transient Suppressors
    DUAL
  • Terminal Form
    C BEND
    1
  • Element Configuration
  • Voltage - Breakdown (Min)
    36.7V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Max Reverse Leakage Current
    1μA
  • Clamping Voltage
    53.3V
  • Peak Pulse Current
    11.3A
  • Reverse Standoff Voltage
    33V
  • Peak Pulse Power
    600W
  • Direction
    Bidirectional
  • Test Current
    1mA
  • Breakdown Voltage
    38.65V