  • MXSMBJ58A
MXSMBJ58A
advertisement
Manufacturer No:
MXSMBJ58A
HK JDW NO:
523-MXSMBJ58A
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
MXSMBJ58A
Step5Bar-code shipping tag
MXSMBJ58A
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    DO-214AA, SMB
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    1997
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
    DUAL
  • Terminal Form
    J BEND
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
    1
  • Element Configuration
  • Voltage - Breakdown (Min)
    64.4V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Max Reverse Leakage Current
    1μA
  • Clamping Voltage
    93.6V
  • Peak Pulse Current
    6.4A
  • Reverse Standoff Voltage
    58V
  • Peak Pulse Power
    600W
  • Direction
    Unidirectional
  • Test Current
    1mA