  • MXSMCG22CAE3
MXSMCG22CAE3
advertisement
Manufacturer No:
MXSMCG22CAE3
HK JDW NO:
523-MXSMCG22CAE3
Package:
DO-215AB, SMC Gull Wing
Datasheet:
MXSMCG22CAE3
Step5Bar-code shipping tag
MXSMCG22CAE3
  • Package / Case
    DO-215AB, SMC Gull Wing
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - annealed
    DUAL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Voltage - Breakdown (Min)
    24.4V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Clamping Voltage
    35.5V
  • Peak Pulse Current
    42.2A
  • Reverse Standoff Voltage
    22V
  • Peak Pulse Power
    1.5kW
  • Direction
    Bidirectional
  • Test Current
    1mA