  • MXSMCG43CA
MXSMCG43CA
advertisement
Manufacturer No:
MXSMCG43CA
HK JDW NO:
523-MXSMCG43CA
Package:
DO-215AB, SMC Gull Wing
Datasheet:
MXSMCG43CA
Step5Bar-code shipping tag
MXSMCG43CA
  • Package / Case
    DO-215AB, SMC Gull Wing
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Voltage - Breakdown (Min)
    47.8V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Clamping Voltage
    69.4V
  • Peak Pulse Current
    21.6A
  • Reverse Standoff Voltage
    43V
  • Peak Pulse Power
    1.5kW
  • Direction
    Bidirectional
  • Test Current
    1mA