  • MZA25VC101MF80TP
MZA25VC101MF80TP
advertisement
Manufacturer No:
MZA25VC101MF80TP
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-MZA25VC101MF80TP
Package:
Radial, Can - SMD
Datasheet:
Description:
MZA 100μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 280mA 0.248Dia 6.30mm -55°C~105°C Polar Radial, Can - SMD
Step5Bar-code shipping tag
MZA25VC101MF80TP
  • Package / Case
    Radial, Can - SMD
  • Surface Mount Land Size
    0.260Lx0.260W 6.60mmx6.60mm
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.248Dia 6.30mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    100μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    280mA
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Impedance
    340mOhm
  • Ripple Current @ High Frequency
    280mA @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.303 7.70mm