  • MZA25VC471MJ10TP
MZA25VC471MJ10TP
advertisement
Manufacturer No:
MZA25VC471MJ10TP
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-MZA25VC471MJ10TP
Package:
Radial, Can - SMD
Datasheet:
Description:
MZA 470μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 850mA 0.394Dia 10.00mm -55°C~105°C Polar Radial, Can - SMD
Step5Bar-code shipping tag
MZA25VC471MJ10TP
  • Package / Case
    Radial, Can - SMD
  • Surface Mount Land Size
    0.406Lx0.406W 10.30mmx10.30mm
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    470μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    850mA
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Impedance
    80mOhm
  • Ripple Current @ High Frequency
    850mA @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.394 10.00mm