  • MZA3216R601A
MZA3216R601A
advertisement
Manufacturer No:
MZA3216R601A
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-MZA3216R601A
Package:
1206 (3216 Metric), Array, 8 PC Pad
Datasheet:
MZA3216R601A
Description:
FERRITE BEAD 600 OHM 1206 4LN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MZA3216R601A
    Select All
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    25%
  • JESD-609 Code
    e3
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Number of Functions
    4
  • Depth
    1.8mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Frequency
    100MHz
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Physical Dimension
    L3.2XB1.6XH0.8 (mm)/L0.126XB0.063XH0.031 (inch)
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    600Ohm
  • Max DC Current
    200mA
  • Filter Type
    Signal Line
  • Rated Current
    0.2A
  • Number of Lines
    4
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    450mOhm
  • Impedance @ Frequency
    600Ohm @ 100MHz
  • Rated Voltage
    5V
  • Height
    990.6μm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm