  • N08DPA821K
N08DPA821K
advertisement
Manufacturer No:
N08DPA821K
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-N08DPA821K
Package:
Nonstandard
Datasheet:
N08DPA821K
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
N08DPA821K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Core Material
    FERRITE
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    N
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.417Lx0.354W 10.60mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    360mA
  • Inductance
    820μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    2.6Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    1.9MHz
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Case/Size Code
    3542
  • Rated Current-Max
    0.36A
  • Height Seated (Max)
    0.236 6.00mm