  • N08DPB102J
N08DPB102J
advertisement
Manufacturer No:
N08DPB102J
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-N08DPB102J
Package:
Nonstandard
Datasheet:
N08DPB102J
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
N08DPB102J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Core Material
    FERRITE
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    N
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.417Lx0.354W 10.60mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    270mA
  • Inductance
    1mH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    4.4Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    2.1MHz
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Rated Current-Max
    0.27A
  • Height Seated (Max)
    0.197 5.00mm