  • N84C163WD45TG
N84C163WD45TG
advertisement
Manufacturer No:
N84C163WD45TG
Manufacturer:
ON Semiconductor
HK JDW NO:
598-N84C163WD45TG
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
N84C163WD45TG
Description:
3.3V 8 Terminals Voltage supervisor 1 Channels
Quantity:
In Stock : 2900
Step5Bar-code shipping tag
N84C163WD45TG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • Type
    Simple Reset/Power-On Reset
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Output
    Open Drain or Open Collector
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G8
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    6V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.7V
  • Number of Channels
    1
  • Adjustable Threshold
  • Reset
    Active High/Active Low
  • Voltage - Threshold
    4.5V
  • Number of Voltages Monitored
  • Reset Timeout
    130ms Minimum
  • Length
    4.9mm
  • Width
    3.9mm