  • NACX100M16V4X5.5TR13F
NACX100M16V4X5.5TR13F
advertisement
Manufacturer No:
NACX100M16V4X5.5TR13F
HK JDW NO:
10881-NACX100M16V4X5.5TR13F
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
10μF Capacitor 20% 68mA Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
NACX100M16V4X5.5TR13F
    Surface Mount
  • Package / Case
    Aluminum
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e6
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Terminal Finish
    Tin/Bismuth (Sn/Bi)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    16V
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.3Ohm
  • Size Code
    1717
  • Ripple Current
    68mA
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Diameter
    4mm
  • Height
    5.5mm
  • Length
    4.6mm
  • Width
    4.3mm