  • NACY331M6.3V6.3X8TR13F
NACY331M6.3V6.3X8TR13F
advertisement
Manufacturer No:
NACY331M6.3V6.3X8TR13F
HK JDW NO:
10881-NACY331M6.3V6.3X8TR13F
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
330μF Capacitor 20% 300mA Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
NACY331M6.3V6.3X8TR13F
    Surface Mount
  • Package / Case
    Aluminum
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e6
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Terminal Finish
    Tin/Bismuth (Sn/Bi)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    330μF
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6.3V
  • Size Code
    2626
  • Leakage Current
    0.02079mA
  • Ripple Current
    300mA
  • Tan Delta
    0.24
  • ESR
    300 mΩ
  • Diameter
    6.3mm
  • Height
    8mm
  • Length
    7.2mm
  • Width
    6.6mm