  • NACZ100M25V4X6.3TR13F
NACZ100M25V4X6.3TR13F
advertisement
Manufacturer No:
NACZ100M25V4X6.3TR13F
HK JDW NO:
10881-NACZ100M25V4X6.3TR13F
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NACZ100M25V4X6.3TR13F
  • Terminal Finish
    Tin/Bismuth (Sn/Bi)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Lead Pitch
    1mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.8Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Size Code
    1717
  • Voltage
    25V
  • Ripple Current
    80mA
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Tan Delta
    0.14
  • Impedance
    1.8Ohm
  • Current - Leakage
    3μA
  • Diameter
    4mm
  • Height
    6.3mm
  • Length
    4.6mm
  • Width
    4.3mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
    FLAT
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Tolerance
    20%