  • NAM-06-101-DXU
NAM-06-101-DXU
advertisement
Manufacturer No:
NAM-06-101-DXU
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-NAM-06-101-DXU
Package:
Datasheet:
NAM-06-101-DXU
Description:
Power Line Filters AC 1-250 / DC250 6A 12.5 uA/ 25 uA max
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NAM-06-101-DXU
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Box
  • Published
    2016
  • Series
    NAM
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Screw
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    100pF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Current Rating
    6A
  • Termination Style
    Terminal Block
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    cURus, VDE
  • Configuration
    Single Stage
  • Leakage Current
    12.5μA
  • Current
    6A
  • Filter Type
    Single Phase
  • Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)
    250V