  • NAP-04-472-D
NAP-04-472-D
advertisement
Manufacturer No:
NAP-04-472-D
HK JDW NO:
165-NAP-04-472-D
Package:
Datasheet:
NAP-04-472-D
Description:
Power Line Filters AC 1-250 / DC250 4A 0.5 mA/ 1.0 mA max
Step5Bar-code shipping tag
NAP-04-472-D
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Capacitance
    4.7nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Current Rating
    4A
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Operating Frequency
    60Hz Hz
  • Leakage Current
    500μA
  • High Pot
    2500 V
  • Height
    41mm
  • Length
    92mm
  • Width
    53mm