  • NATT152M25V16X17HLSF
NATT152M25V16X17HLSF
advertisement
Manufacturer No:
NATT152M25V16X17HLSF
Manufacturer:
NIC Components
HK JDW NO:
10881-NATT152M25V16X17HLSF
Package:
Datasheet:
Description:
1500μF Capacitor 900mA
Step5Bar-code shipping tag
NATT152M25V16X17HLSF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Capacitance
    1500μF
  • Packing Method
    TR, 15 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Leakage Current
    0.375mA
  • Ripple Current
    900mA
  • Tan Delta
    0.16
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%