  • NATT331M16V10X10.5JBF
NATT331M16V10X10.5JBF
advertisement
Manufacturer No:
NATT331M16V10X10.5JBF
HK JDW NO:
10881-NATT331M16V10X10.5JBF
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
330μF Capacitor 20% Tape & Reel 220mA Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
NATT331M16V10X10.5JBF
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Aluminum
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e6
  • Terminal Finish
    Tin/Bismuth (Sn/Bi)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    330μF
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Leakage Current
    0.0528mA
  • Ripple Current
    220mA
  • Tan Delta
    0.2
  • Diameter
    10mm