  • NBC-30-102-D
NBC-30-102-D
advertisement
Manufacturer No:
NBC-30-102-D
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-NBC-30-102-D
Package:
Datasheet:
NBC-30-102-D
Description:
Power Line Filters AC 1-250 / DC250 30A 0.13mA/ 0.25mA max
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NBC-30-102-D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • High Pot
    2500 V
  • Height
    41mm
  • Length
    92mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Box
  • Published
    2008
  • Series
    NBC
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Screw
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    1nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    30A
  • Frequency
    1MHz
  • Termination Style
    Terminal Block
  • Voltage - Rated AC
    250V