  • NBC-30-472
NBC-30-472
advertisement
Manufacturer No:
NBC-30-472
HK JDW NO:
165-NBC-30-472
Package:
Datasheet:
NBC-30-472
Description:
NOISE FILTER,2 STAGE,30A,0.5/1.0 MA, 0.15 MH1,0.15 MH2,1 UF,4700 PF
Step5Bar-code shipping tag
NBC-30-472
    6 Weeks
  • Mount
    DIN Rail, Panel
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Capacitance
    4.7nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    53mm
  • Current Rating
    30A
  • Frequency
    1MHz
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    cURus, VDE
  • Leakage Current
    500μA
  • Max Current Rating
    30A
  • High Pot
    2500 V
  • Height
    43mm
  • Length
    92mm