  • NBC-30-472-D
NBC-30-472-D
advertisement
Manufacturer No:
NBC-30-472-D
HK JDW NO:
165-NBC-30-472-D
Package:
Datasheet:
NBC-30-472-D
Description:
POWER SUPPLY;NOISE FILTER W/DIN RAIL ATTACHMENT
Step5Bar-code shipping tag
NBC-30-472-D
    6 Weeks
  • Mount
    DIN Rail
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Capacitance
    4.7nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    50mm
  • Current Rating
    30A
  • Frequency
    1MHz
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    cURus, VDE
  • Leakage Current
    500μA
  • Max Current Rating
    30A
  • High Pot
    2500 V
  • Height
    100.2mm
  • Length
    53mm