  • NBH-06-432
NBH-06-432
advertisement
Manufacturer No:
NBH-06-432
HK JDW NO:
165-NBH-06-432
Package:
Datasheet:
NBH-06-432
Description:
NOISE FILTER,SINGLE PHASE,250 VAC,6A,0.5/1.0 MA,22.01 MH1,3.18 MH2,1 UF,
Step5Bar-code shipping tag
NBH-06-432
  • Leakage Current
    500μA
  • Max Current Rating
    6A
  • High Pot
    2500 V
  • Height
    45mm
  • Length
    104mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    DIN Rail, Panel
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2009
  • Capacitance
    4.3nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    53mm
  • Current Rating
    6A
  • Frequency
    10MHz
  • Voltage - Rated AC
    250V