  • NBH-06-681
NBH-06-681
advertisement
Manufacturer No:
NBH-06-681
HK JDW NO:
165-NBH-06-681
Package:
Datasheet:
NBH-06-681
Description:
Power Line Filters AC 1-250 / DC250 6A 75.5 uA/ 150 uA max
Step5Bar-code shipping tag
NBH-06-681
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2016
  • Capacitance
    680pF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Current Rating
    6A
  • Frequency
    10MHz
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    cURus, VDE
  • Physical Dimension
    L104.0XB53.0XH43.0 (mm)/L4.094XB2.087XH1.693 (inch)
  • Leakage Current
    75.5μA
  • High Pot
    2500 V
  • Height
    43mm
  • Length
    104mm