  • NBH-16-432
NBH-16-432
advertisement
Manufacturer No:
NBH-16-432
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-NBH-16-432
Package:
Datasheet:
NBH-16-432
Description:
NOISE FILTER,SINGLE PHASE,250 VAC,16A,0.5/1.0 MA,2.66 MH1,2.66 MH2,1 UF,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NBH-16-432
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    DIN Rail, Panel
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Box
  • Published
    2009
  • Series
    NBH
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Screw
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    4.3nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    53mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    16A
  • Frequency
    10MHz
  • Termination Style
    Terminal Block
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    cURus, VDE
  • Physical Dimension
    L104.0XB53.0XH43.0 (mm)/L4.094XB2.087XH1.693 (inch)
  • Configuration
    Two Stage
  • Leakage Current
    500μA
  • Max Current Rating
    16A
  • Filter Type
    Single Phase
  • High Pot
    2500 V
  • Height
    45mm
  • Length
    104mm