  • NC2EBD-L2-DC12V
NC2EBD-L2-DC12V
advertisement
Manufacturer No:
NC2EBD-L2-DC12V
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-NC2EBD-L2-DC12V
Package:
Datasheet:
Description:
Power/Signal Relay, DPDT, Latched, 0.067A (Coil), 12VDC (Coil), 800mW (Coil), 5A (Contact), DC Input, AC/DC Output, Socket Mount, ROHS COMPLIANT