  • NCM15Z5U332M100F
NCM15Z5U332M100F
advertisement
Manufacturer No:
NCM15Z5U332M100F
HK JDW NO:
10881-NCM15Z5U332M100F
Description:
3.3nF Ceramic Capacitor 20% -56/+22% ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
NCM15Z5U332M100F
    Select All
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2008
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    -56/+22% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    10°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3nF
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Dielectric
    Z5U
  • Temperature Characteristics Code
    Z5U
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Size Code
    1510
  • Height
    5.33mm
  • Length
    3.81mm