  • NCMA10X7R182K100TRF
NCMA10X7R182K100TRF
advertisement
Manufacturer No:
NCMA10X7R182K100TRF
HK JDW NO:
10881-NCMA10X7R182K100TRF
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
NCMA 1.8nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations Axial
Step5Bar-code shipping tag
NCMA10X7R182K100TRF
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Series
    NCMA
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.8nF
  • Packing Method
    TR, 14 INCH
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Diameter
    2.54mm
  • Length
    4.32mm