  • NCP110AFCT100T2G
NCP110AFCT100T2G
advertisement
Manufacturer No:
NCP110AFCT100T2G
Manufacturer:
ON Semiconductor
HK JDW NO:
598-NCP110AFCT100T2G
Package:
4-XFBGA, WLCSP
Datasheet:
NCP110AFCT100T2G
Description:
Enable Fixed PMIC 4-XFBGA, WLCSP
Quantity:
In Stock : 6912
Step5Bar-code shipping tag
NCP110AFCT100T2G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-XFBGA, WLCSP
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    200mA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature
  • Current - Quiescent (Iq)
    25μA
  • PSRR
    90dB ~ 55dB (100Hz ~ 100kHz)