  • NCP170AMX135TCG
NCP170AMX135TCG
advertisement
Manufacturer No:
NCP170AMX135TCG
HK JDW NO:
598-NCP170AMX135TCG
Package:
4-XDFN Exposed Pad
Datasheet:
NCP170AMX135TCG
Description:
Enable Fixed PMIC 4-XDFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 4859
Step5Bar-code shipping tag
NCP170AMX135TCG
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 day ago)
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Package / Case
    4-XDFN Exposed Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TJ
  • Terminal Finish
    Nickel/Gold/Palladium (Ni/Au/Pd)
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    150mA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.35V