  • NCP304LSQ29T1
NCP304LSQ29T1
advertisement
Manufacturer No:
NCP304LSQ29T1
HK JDW NO:
598-NCP304LSQ29T1
Datasheet:
NCP304LSQ29T1
Description:
1.5V 4 Terminals 4-Pin NCP304 Voltage supervisor 1 Channels Min 800mV Max 10V
Quantity:
In Stock : 458
Step5Bar-code shipping tag
NCP304LSQ29T1
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Published
    2009
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn80Pb20)
  • Supply Voltage
    1.5V
  • Base Part Number
    NCP304
  • Output
    Push-Pull, Totem Pole
  • Max Supply Voltage
    10V
  • Min Supply Voltage
    800mV
  • Nominal Supply Current
    1.1μA
  • Accuracy
    2 %
  • Watchdog Timer
  • Reset
    Active Low
  • Voltage - Threshold
    2.9V
  • Number of Voltages Monitored
  • Threshold Voltage
    +2.9V
  • Undervoltage Threshold
    2.842V
  • Overvoltage Threshold
    2.958V
  • Length
    2mm