  • NCP3985SN18T1G
NCP3985SN18T1G
advertisement
Manufacturer No:
NCP3985SN18T1G
HK JDW NO:
699-NCP3985SN18T1G
Package:
SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Datasheet:
NCP3985SN18T1G
Description:
Enable Fixed 0.95mm PMIC 5 SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Quantity:
In Stock : 11678
Step5Bar-code shipping tag
NCP3985SN18T1G
  • Package / Case
    SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    5
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
  • Technology
    BICMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    5
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G5
  • Current - Supply (Max)
    220μA
  • Qualification Status
    COMMERCIAL
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
    Positive
  • Current - Output
    150mA
  • Control Features
    Enable
  • Output Voltage 1
    1.8V
  • Input Voltage (Min)
    2.5V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.8V
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature
  • Current - Quiescent (Iq)
    90μA
  • PSRR
    70dB ~ 55dB (120Hz ~ 10kHz)
  • Length
    3mm