  • NCP4587DMX28TCG
NCP4587DMX28TCG
advertisement
Manufacturer No:
NCP4587DMX28TCG
HK JDW NO:
699-NCP4587DMX28TCG
Package:
6-XFDFN
Datasheet:
NCP4587DMX28TCG
Description:
Enable Fixed PMIC 6-XFDFN
Quantity:
In Stock : 12095
Step5Bar-code shipping tag
NCP4587DMX28TCG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Protection Features
    Over Current
  • Current - Quiescent (Iq)
    4μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.18V @ 150mA
  • PSRR
    70dB (1kHz)
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-XFDFN
  • Supplier Device Package
    6-XDFN (1.2x1.2)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Input (Max)
    5.25V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    150mA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.8V