  • NCP4680DMX18TCG
NCP4680DMX18TCG
advertisement
Manufacturer No:
NCP4680DMX18TCG
HK JDW NO:
699-NCP4680DMX18TCG
Package:
4-XFDFN Exposed Pad
Datasheet:
NCP4680DMX18TCG
Description:
Enable Fixed PMIC 4-XFDFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 12150
Step5Bar-code shipping tag
NCP4680DMX18TCG
  • Package / Case
    4-XFDFN Exposed Pad
  • Supplier Device Package
    4-XDFN (0.8x0.8)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Voltage - Input (Max)
    5.25V
    Positive
  • Current - Output
    150mA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.8V
  • Protection Features
    Over Current
  • Current - Quiescent (Iq)
    70μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.48V @ 150mA
  • PSRR
    75dB (1kHz)