  • NCP4682DMU12TCG
NCP4682DMU12TCG
advertisement
Manufacturer No:
NCP4682DMU12TCG
HK JDW NO:
699-NCP4682DMU12TCG
Package:
4-UDFN Exposed Pad
Datasheet:
NCP4682DMU12TCG
Description:
Enable Fixed PMIC 4-UDFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 13338
Step5Bar-code shipping tag
NCP4682DMU12TCG
  • Package / Case
    4-UDFN Exposed Pad
  • Supplier Device Package
    4-UDFN (1.0x1.0)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Voltage - Input (Max)
    5.25V
    Positive
  • Current - Output
    150mA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.2V
  • Protection Features
    Over Current
  • Current - Quiescent (Iq)
    1.5μA
  • Voltage Dropout (Max)
    1.05V @ 150mA
  • PSRR
    30dB (1kHz)