  • NCP582DXV33T2G
NCP582DXV33T2G
advertisement
Manufacturer No:
NCP582DXV33T2G
HK JDW NO:
699-NCP582DXV33T2G
Package:
SOT-563, SOT-666
Datasheet:
NCP582DXV33T2G
Description:
Enable Fixed PMIC SOT-563, SOT-666
Quantity:
In Stock : 11163
Step5Bar-code shipping tag
NCP582DXV33T2G
  • Package / Case
    SOT-563, SOT-666
  • Supplier Device Package
    SOT-563
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Voltage - Input (Max)
    6V
  • Current - Output
    150mA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
    Over Current
  • Current - Quiescent (Iq)
    95μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.35V @ 150mA
  • PSRR
    70dB ~ 60dB (1kHz ~ 10kHz)