  • NCV305LSQ11T1G
NCV305LSQ11T1G
advertisement
Manufacturer No:
NCV305LSQ11T1G
HK JDW NO:
598-NCV305LSQ11T1G
Description:
0.85V 4 Terminals Voltage supervisor 1 Channels
Quantity:
In Stock : 15774
Step5Bar-code shipping tag
NCV305LSQ11T1G
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Surface Mount
    YES
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    4
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Additional Feature
    THRESHOLD VOLTAGE IS 1.1V
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage
    0.85V
  • Terminal Pitch
    1.3mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G4
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    10V
  • Temperature Grade
    AUTOMOTIVE
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    0.8V
  • Number of Channels
    1
  • Analog IC - Other Type
    POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT
  • Adjustable Threshold
    NO
  • Height Seated (Max)
    1.1mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm