  • NEXC473Z5.5V10.5X5.5TRF
NEXC473Z5.5V10.5X5.5TRF
advertisement
Manufacturer No:
NEXC473Z5.5V10.5X5.5TRF
Manufacturer:
NIC Components
HK JDW NO:
10881-NEXC473Z5.5V10.5X5.5TRF
Package:
Description:
Cap Supercap 47000uF 5.5V -20% to 80% (10.5 X 5.5mm) SMD Cylindrical 71uA 50 Ohm 1000h 70°C T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NEXC473Z5.5V10.5X5.5TRF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Terminals
    2
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    -20% to 80%
  • Part Status
    Active
  • Construction
    Cylindrical
  • Polarity
    Polar
  • Voltage
    5.5VDC