  • NEXT335Z5.5V36.5X15F
NEXT335Z5.5V36.5X15F
advertisement
Manufacturer No:
NEXT335Z5.5V36.5X15F
Manufacturer:
NIC Components
HK JDW NO:
10881-NEXT335Z5.5V36.5X15F
Package:
Description:
Cap Supercap 3.3F 5.5V -20% to 80% (36.5 X 15mm) Radial Cylindrical 15mm 1 Ohm 1000h 85°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NEXT335Z5.5V36.5X15F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Terminals
    2
  • Tolerance
    -20% to 80%
  • Part Status
    Active
  • Construction
    Cylindrical
  • Termination Style
    Radial
  • Polarity
    Polar
  • Voltage
    5.5VDC