  • NFM21CC223R1H3D
NFM21CC223R1H3D
advertisement
Manufacturer No:
NFM21CC223R1H3D
HK JDW NO:
535-NFM21CC223R1H3D
Datasheet:
NFM21CC223R1H3D
Description:
MURATA - NFM21CC223R1H3D - Feedthrough Capacitor, Three Terminal, 22000 pF, 50 V, 2 A, 0805 [2012 Metric], Surface Mount
Step5Bar-code shipping tag
NFM21CC223R1H3D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Mount
    PCB, Surface Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Flat
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Capacitance
    0.022μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    1.25mm
  • Current Rating
    2A
  • Voltage - Rated AC
    50V
  • Insulation Resistance
    1GOhm
  • Voltage
    50V
  • Max Current Rating
    2A
  • DC Resistance (DCR)
    30mOhm
  • Max Voltage Rating (DC)
    50V
  • Height
    850μm
  • Length
    2mm