  • NFM21HC104R1A3D
NFM21HC104R1A3D
advertisement
Manufacturer No:
NFM21HC104R1A3D
HK JDW NO:
535-NFM21HC104R1A3D
Datasheet:
NFM21HC104R1A3D
Description:
EMI Filter C-Circuit 2A 10VDC Flat Style SMD Automotive T/R
Step5Bar-code shipping tag
NFM21HC104R1A3D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Flat
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    1.25mm
  • Current Rating
    2A
  • Insulation Resistance
    1Ohm
  • Voltage
    10V
  • Max Current Rating
    2A
  • Max Voltage Rating (DC)
    10V
  • Filter Type
    FEED THROUGH CAPACITOR
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    30mOhm
  • Height
    939.8μm
  • Length
    2mm