  • NFM21HC474R1A3D
NFM21HC474R1A3D
advertisement
Manufacturer No:
NFM21HC474R1A3D
HK JDW NO:
535-NFM21HC474R1A3D
Datasheet:
NFM21HC474R1A3D
Description:
Cap Ceramic 0.47uF 10V R 20% SMD 0805 125°C Paper T/R
Step5Bar-code shipping tag
NFM21HC474R1A3D
  • Termination
    SMD/SMT
  • Capacitance
    0.47μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Current Rating
    2A
  • Insulation Resistance
    1GOhm
  • Filter Type
    FEED THROUGH CAPACITOR
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    30mOhm
  • Height
    939.8μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%