  • NFZ2MSM601SN10L
NFZ2MSM601SN10L
advertisement
Manufacturer No:
NFZ2MSM601SN10L
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-NFZ2MSM601SN10L
Package:
0806 (2016 Metric)
Datasheet:
NFZ2MSM601SN10L
Description:
Ferrite Beads 600ohm 2.5A +/-25% 2.0 x 1.6mm +/-0.2mm
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NFZ2MSM601SN10L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0806 (2016 Metric)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    EMIFIL®, NFZ2MSM
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
  • Tolerance
    25%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Resistance
    600Ohm
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Number of Elements
    2
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    600Ohm
  • Max DC Current
    2.5A
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    46mOhm
  • Impedance @ Frequency
    600Ohm @ 100MHz