  • NHD-1.27-12896G
NHD-1.27-12896G
advertisement
Manufacturer No:
NHD-1.27-12896G
Manufacturer:
Newhaven Display Intl
HK JDW NO:
566-NHD-1.27-12896G
Package:
Datasheet:
NHD-1.27-12896G
Description:
1.27" FULL COLOR OLED GLASS
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NHD-1.27-12896G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Interface
    Parallel, Serial
  • Display Type
    OLED
  • Viewing Area
    27.71mm W x 21.28mm H
  • Display Mode
    Transflective
  • Dot Pixels
    128 x 96
  • Diagonal Screen Size
    1.27 32.26mm