  • NHD-1.5-128128ASC3
NHD-1.5-128128ASC3
advertisement
Manufacturer No:
NHD-1.5-128128ASC3
HK JDW NO:
566-NHD-1.5-128128ASC3
Package:
Description:
1.5" Serial Color OLED 128 x 128 Pixels3.3-5V
Step5Bar-code shipping tag
NHD-1.5-128128ASC3
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
    Not Applicable
  • Color
    Blue, Green, Red
  • Interface
    SPI
  • Display Type
    OLED - Passive Matrix
  • Viewing Area
    28.00mm W x 28.00mm H
  • Backlight
    Without Backlight
  • Dot Pixels
    128 x 128
  • Background Color
    Black
  • Diagonal Screen Size
    1.5 38.10mm
  • Graphics Color
    Red, Green, Blue (RGB)
  • Dot Size
    0.14mm Wx0.19mm H
  • Dot Pitch
    0.21mm Wx0.21mm H